GTA - IV

Sérii Grand theft auto není třeba představovat. Ve IV se děj odehráva ve fiktivním měste Liberty City, které je podobné skutečnému New Yorku. Práve z New Yorku tvůrci čerpali informace a použili toto město jako předlohu pro Liberty City. Děj je zasazen do roku 2006-2007. Tedy pomalu do současnosti této doby. Rozloha města bude větší než v původním LC z GTA 3 ale podle tvůrců nebude dosahovat velikosti jako San andreas. Pro mě to je potěšujcí zpráva protože San andreas už bylo opravdu moc veliké a člověk měl potom problém se ve městech orientovat. Takže herní plocha nedosahuje extrému z GTA San Andreas.

 

Několik mestských částí je vytvořeno podle skutečnosti, takže sice se město nejmenuje New York, ale vypadá jako New York. Pro hráče co v tom městě žijí to musí být skvělý pocit, prohánět se autem nebo motorkou po svém městě a mít absolutní volnost a svobodu. Představte si, že by třeba příští GTA byla zasazeno do Prahy, Brna nebo třeba vašeho města, no nebylo by to senzační?. Ve hře se nachází i socha svobody a nazývá se Statue of Happiness. V anglické překladu to zanmená socha štěstí :). Některé názvy jsou docela vtipné, třeba Brooklyn je v GTA Broken a Bohan je třeba Bronx :). Boužel se GTA IV bude odehrávat zase pouze ve městě, takže na hráče nečeká už pěkný venkov. Podle mě je to velká chyba.

 

Příběh

Takže začínáte v novém městě a vžijete se do role Niko Belice, Srba který právě přijel z Evropy. Nový díl má přinést novou a lepší úroveň hratelnosti a spoutu nových možností, chybět nebude ani přijímání úkolů mobilním telefonem. Nebude už pro nikoho dělat, sami pojedete na vlastní pěst a budete rozhodovat jaký úkol splníte a jaký ne. Myslím si, že uvolnění dějové křivky a větší svoboda jenom hře prospěje. Niko opustil svou rodnou Evropu aby unikl své minulosti. Niko chce v americe začít nový život, splnit si svůj sen. Na nika už v Liberty City čeká jeho bratranec Roman. Když oba spadnou do dluhů, musí si pomoct jinak a zjistí že realita v americe je úplně odlišná od jejich představ. Liberty city je totiž městem, kde rozhodují pouze peníze a společenské postavení.

Multiplayer

Tak když sem slyšel, že v novém GTAcku bude muliplayer, skákal jsem radostí. Je to naprostá bomba prohánět se s kamošama po města. Poprvé také GTA4 se všech sérií nabízí oficiální multiplayer, ve kterém můžete pobíhat po Liberty City až s 15ti dalšími hráči. V multiplayeru můžete mít povolenou dopravu, policii a vše, na co jste zvyklí ze single playeru.

 

V bodech

 • nový vylepšený engine
 •  
 • hlavní hrdina se jmenuje Niko Bellic
 • hlavní hrdina je Srb
 • multiplayer bude součástí základní verze hry
 • hra se odehrává v Liberty City – toto město je inscenovno podle New Yorku
 • příběh se odehráva v roce 2007
 • daleko větší svoboda a volnost
 • v Grand Theft Auto IV bohužel asi letadla nebudou
 • rozsáhlé planiny – hory, pole, louky, vesnice
 • soustu skvělých aut, motorek a jinných dopravních prostředků

 

zdroj: gta-san-andreas.cz

 
Copyright © 2009, KCC