Co v mafii nebylo ?

Tato článek je o tom, jak měla Mafie vypadat. Budete se asi divit, kolik toho autoři naplánovali a nakonec neudělali.

  • Na začátek dáme multiplayer. Autoři slibovali multiplayer, který by každého (dle slov autorů) posadil na zadek. Sice by jsme se neproháněli po městě, ale v budovách, které jsme navštívili v singleplayrové části hry. Například by jste hráli v Clarckově motelu na vlajky, to by bylo skvělé. Prý měli být i menší lokace, kde jste mohli jezdit autem, třeba menší část Little Italy, kdo ví, to už se asi nedozvíme. Slibovat je jednoduché, ale plnit sliby, už je těžší.

  • Dále jsou tu vozy. Vozy se také radikálně změnili, jak v po grafické stránce,tak i po fyzické. Jeden z plánu bylo dokonce dodat každému vozu vlastní vnitřní interiér, to bylo hlavně přání Dana Vávry, ale nakonec na to nezbyl čas, ani peníze, ale pokud vás to mrzí, tak existuje mód, kde jsou vnitřní interiér, jakoby vyšité. Samozřejmě měnili i barvy u aut, podívejte se na starší obrázky a uvidíte barevná auta, která už ve hře nejsou. Změnili se nakonec i názvy aut. Nejdříve to byli reálné názvy (například Bolt=Ford). Nevím co vedlo autory, ke změně názvu, ale možná je to kvůli nežádoucí reklamě.

  • Postavy se také hodněkrát změnily. U Tommyho dokonce asi 4x. Nejdříve byl Tommy úplně jiný člověk v bílém obleku (viz. obrázky níže). Pak se autoři rozhodli Tommyho radikálně změnit a na svět přišla postava, podobajicí se dnešnímu Tommymu. Dále přišla další postava, která už se hodně podobala Tommymu. Jediné čím se lišila je více vousů, vykulenější očí a trochu širší obličej. No a pak přišel na svět původní vzhled Tommyho. Další je na řadě Paulie, kterému změnili tvář asi 2x. Nejdříve to byla tvář, která se opravdu hodně podobala italskému vzhledu. Paulie nosil velký klobouk, který ve hře už neobjevíte. No a pak přišel vzhled dnešního Pauliho. Salierimu změnili také tvář, nejdříve to byla tvář s menšíma očima, pusou i nosem (viz obrázky níže). Mnohokrát se změnila tvář Sáry. Nejdříve rusovláska, pak blondýnka a nakonec černovláska jakou jí známe všichni.

  • Nejvíce se měnili mise a město. Nejdříve Vám něco řeknu o městě, protože toho není moc. Město se asi dvakrát upravovalo. Při úpravách se buď měnili nebo pozměňovali budovy. Vylepšovali se silnice a somozřejmě se město doplňovalo o např. koši, sudy, zábradlím, telefoní budky atd. Jestli by jste chtěli vidět, jak vypadalo staré město, tak si zahrajete misi Coura-Střechy, tam to neupravovali a podívejte se na okolní budovy. Některé mají trochu horší grafiku a některé budovy, ani ve městě už neuvidíte. Místo nich jsou tam např. uličky, nebo jiné budovy. Když se podíváte na kostel, tak je obklopen stromy se zeleným listí a normálně jsou tam stromy s opadajcími a nažloutlými lisy.

  • A jsou tu mise. Mise se měnili jako o život. Všemožně se upravovali a já vám řeknu o některých misích,které se změnili. Například farma za městem se měla odehrávat ve slunečním počasí a neměla spadnout ani kapka vody. Nebo vila pana prokurátora,tato mise se také měla odehrávat ve dne. Do hotelu Corleone měli přijít policisté s Tompsony a znepříjemnit vám život. Na Frankově pohřbu měli být lidi, kteří brečeli nad jeho rakví (viz. obrázky níže). Samozřejmě se také měnili budovy ve kterých plníte mise. Např. Clarckův motel. Ale mělo tam být také prostředí, které ve hře vůbec neuvidíte. Mise, která se měnila asi nejvíce byli závody (mise Fair play), kde se stále měnilo prostředí závodu. Nejdříve se jezdilo ve městě např. v Hobokenu, ale autorům se to asi nelíbilo, tak tratě stále měnili, vyjmenuji všechny tratě, kde se mělo jezdit: Hoboken,to byla asi první trať, Central Isladn, Downtown, Oakwood, no možná toho bylo víc, kde se závody měli odehrávat. Nakonec se autoři rozhodli udělat závodní okruh, což bylo asi nejlepší co mohli udělat, alespoň zvětšili o troch rozměry města.

  • Engin byl ale asi největší průšvih. Měnil se 2x, proto se také neustále oddaloval termín vydání hry. Hra měla být vydaná někdy na konci roku 2000, ale pak se změnil engin na mnohem výkonější LS3D. Původní engin, byl vylepšený engin, který poháňel DH. Termín se také oddaloval, kvůli různým úpravám, jak na městě, tak i na postavách, UI a misích.

  • Hudba byla další velký problém pro autory. Nemohli si vůbec vybrat. Stáhněte si třeba starší intra z Mafie a slyšíte úplně jinou hudbu.

  • No a je tu dabing a video sekvence. Zkoumal jsem původní český dabing a ani by jste netušili, kolik toho ve hře není .Je tu spoustu dabingu, které nebyl vůbec využity, což je velká škoda. Ale asi už nezbyl čas.

  • Tak článek je u konce. Doufám, že se Vám líbil a že jste se dozvěděli něco nového. Snad Mafia 2 dopadne minimálně stejně dobře, jako první díl, i když mi bude chybět ta atmosféra starých, dobrých 30.let.

 
Copyright © 2009, KCC